Żoliborz to miejsce, gdzie kwitnie życie towarzyskie. Modne kawiarnie i stylowe restauracje zlokalizowane są nie tylko przy ul. Burakowskiej, pl. Wilsona czy pl. Inwalidów, ale również w osiedlowych uliczkach. Dzielnica tętni życiem dzięki cyklicznym wydarzeniom kulturalnym rozrywkowym i gastronomicznym.

Infrastruktura w tej części dzielnicy jest dobrze rozwinięta i zapewnia dogodny dostęp do przedszkoli, szkół i placówek zdrowia. Mieszkańcy mają także do dyspozycji popularne centra handlowe, jak Arkadia czy Dom Mody Klif, punkty usługowe oraz kluby fitness.

Dom pod Szóstką powstaje w południowej części Żoliborza przy ul. Jerzego Ficowskiego 6. Ta spokojna uliczka oddalona jest zaledwie o 200m od ul. Powązkowskiej – jednej z ważnych warszawskich arterii, łączących Wolę, Żoliborz i Bemowo.

Szybkie i wygodne połączenie ze Śródmieściem oraz innymi częściami miasta gwarantują liczne linie autobusowe, których przystanki zlokalizowane są nieopodal. Dojazd do stacji metra przy pl. Wilsona czy do trasy szybkiego ruchu S8 zajmuje kilka minut.

Idealne miejsce do życia to nie tylko starannie wybrane i urządzone mieszkanie w atrakcyjnym budynku, ale także przyjazna okolica.

Żoliborz, choć sąsiaduje z centrum miasta, stanowi jednocześnie doskonałe miejsce relaksu zarówno dla aktywnych singli, par, jak i rodzin z dziećmi. Nie brakuje tu terenów zielonych, idealnych na poranny jogging czy popołudniowy spacer – parków, skwerów i placów zabaw. W bezpośrednim i dalszym sąsiedztwie znajdują się m.in. Sady Żoliborskie, park Olszyna i Lasek na Kole.